Zaprojektujemy, zrobimy i zmontujemy...
Biuro: ul. Śliska 9 Dawidy, 02-800 Warszawa
fax/tel: 0 22 720 48 97
tel. kom. 603 794 169
605 265 406
e-mail: biuro@laminat.waw.pl
laminat laminat laminat laminat
Meble dla Twojego
Domu i Biura
Wysoka jakość materiałów i solidność
gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

Aktualności

Garderoba na wymiar - fakty i mity

Każda osoba może mieć swój ulubiony sposób przechowywania ubrań. Niektórzy są zdecydowanymi miłośnikami wieszania każdej koszulki, inni wolą złożyć nawet koszulę, by położyć ją na półce wraz z innymi. Niezależnie od tego, które rozwiązanie jest Ci bliższe, wygodna garderoba na wymiar zapewni wystarczającą ilość miejsca dla każdej sztuki odzieży. Przy projektowaniu każdej półki i wieszaka warto zastanowić się przede wszystkim nad jej przeznaczeniem i głównym użytkownikiem. Innych przestrzeni będzie zwykle potrzebować kobieta, a innych mężczyzna.

Różne garderoby na wymiar dla kobiety oraz mężczyzny

Doskonała garderoba dla kobiety to taka, w której ma ona dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Dostosowując się do wymiarów wnęki pozostaje zwykle jednak przestrzeń poza zasięgiem, znajdująca się nieco wyżej. Nie jest to jednak problem. Wręcz przeciwnie - może ona być użyta, by przechowywać wszystkie ubrania sezonowe. Dzięki takiemu zabiegowi możemy być pewni, że nie będą one zabierać miejsca wszystkim najważniejszym, najczęściej noszonym ubraniom. W głównej części powinny znaleźć się wieszaki oraz półki w wystarczającej ilości, pozwalające schować wszelkie potrzebne elementy odzieży. Poza nimi istotne są także organizer na bieliznę oraz szufladka na biżuterię.

Wygodne miejsce dla mężczyzn

Inaczej jednak prezentuje się garderoba na wymiar przeznaczona do użycia przez mężczyznę. Nadal powinny się w niej znaleźć półki oraz wieszaki w ilości dopasowanej do właściciela. Będą one jednak spełniać nieco inną funkcję. W centralnej części należy umieścić odpowiedni wieszak, a pod nim elementy, które będą pasować do eleganckich koszul, takie jak miejsce na krawaty i poszetki.

Zarówno męska, jak i damska wersja sprawdzi się najlepiej z przesuwnymi lub klasycznymi drzwiami.

Najlepiej zagospodarować osobne pomieszczenie

Jednym z najczęściej stosowanych ostatnio rozwiązań jest zagospodarowanie oddzielnego, niewielkiego pomieszczenia, odgrodzonego od sypialni ścianką działową. Stworzona w ten sposób garderoba na wymiar zapewni zarówno jemu jak i jej wystarczającą ilość miejsca oraz wygodę korzystania. Przygotowanie pomieszczenia warto jednak zostawić fachowcom, aby mieć pewność, że zostanie ono stworzone z najlepszych materiałów i w sposób, który umożliwi jak najdłuższe korzystanie.

created by
© 1996-2011 Laminat