Zaprojektujemy, zrobimy i zmontujemy...
Biuro: ul. Śliska 9 Dawidy, 02-800 Warszawa
fax/tel: 0 22 720 48 97
tel. kom. 603 794 169
605 265 406
e-mail: biuro@laminat.waw.pl
laminat laminat laminat laminat
Meble dla Twojego
Domu i Biura
Wysoka jakość materiałów i solidność
gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

Aktualności

Jak zaplanować szafę na wymiar?

Jedną z podstawowych funkcji, jakie powinny znajdować się w każdym domu jest przechowywanie ubrań. Ważne jest, aby używana w tym celu szafa posiadała właściwe wymiary, dzięki którym dopasuje się do pomieszczenia i pomieści wszystkie niezbędne artykuły. Warto rozplanować każdą półkę i szufladę, by jak najlepiej rozplanować wszystkie funkcje. Szacuje się, że w domu o powierzchni 150 m2 na garderoby powinno się przeznaczyć około 6 m2.

Czego właściwie potrzebuję?

Aby określić potrzebne wymiary szafy należy najpierw zidentyfikować własne potrzeby, czyli:

  • Ile posiadam ubrań, których naprawdę używam?
  • Jaka część z nich wisi na wieszakach, a jaka może leżeć na półkach?
  • Czego mam więcej - sukienek czy koszul i spodni?
  • Wolę szuflady czy półki?
  • Gdzie przechowam ubrania sezonowe?

Dopiero po odpowiedzeniu na te pytania jesteśmy w stanie zacząć próbować określić typ mebla lub pomieszczenia, jakiego potrzebujemy.

Mebel wzdłuż ściany? A może we wnęce?

Niezwykle popularnym rozwiązaniem podczas tworzenia szafy na wymiar jest wykorzystanie przytwierdzonego do ściany aluminiowego stelażu, do którego dobieramy jedynie drzwi przesuwne. Taki wariant zajmuje zwykle przestrzeń na całej długości ściany. Zależnie od metrażu pomieszczenia możemy zdecydować także o zwiększeniu lub zmniejszeniu głębokości mebla. Jest to niezwykle praktyczne i oszczędne rozwiązanie, gdyż nie ponosimy kosztów obudowy.

Innym, lecz nadal doskonałym wariantem, są szafy wnękowe. Ich wymiary dopasowane są do parametrów wgłębienia, dokładnie je wypełniając. Pozwala to zachować porządek w pomieszczeniu, dostosowując wnętrze mebla do potrzeb użytkowników.

Wygodne drzwiczki przesuwne

Szafa na wymiar wymaga czasem zastosowania niestandardowych rozwiązań. Ze względu na często niestandardową szerokość, zastosowanie zwykłych drzwiczek może nie być wygodne. Zamiast tego proponujemy drzwiczki przesuwne, które nie wymagają pustej przestrzeni przed meblem. Ich szerokość zwykle mieści się w zakresie 45-120 cm. Pozwalają one stworzyć mebel o niemalże dowolnych parametrach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie wygodnego i estetycznego wnętrza, które będzie przyjemne dla użytkownika.

created by
© 1996-2011 Laminat