Zaprojektujemy, zrobimy i zmontujemy...
Biuro: ul. Śliska 9 Dawidy, 02-800 Warszawa
fax/tel: 0 22 720 48 97
tel. kom. 603 794 169
605 265 406
e-mail: biuro@laminat.waw.pl
laminat laminat laminat laminat
Meble dla Twojego
Domu i Biura
Wysoka jakość materiałów i solidność
gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

Aktualności

Kuchnia - meblowanie i planowanie

Urządzanie mieszkania to proces, wymagający wiele wysiłku, a także umiejętności odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Jednym z najważniejszych pomieszczeń, których wystrój najbardziej leży nam na sercu, jest z całą pewnością kuchnia. To w niej statystycznie spędzamy najwięcej czasu, przygotowując posiłki dla siebie lub całej rodziny. Dlatego jej wygląd urasta do miana niezwykle istotnej rangi. Jednak dopiero połączenie zadowalającego efektu wizualnego z dużą funkcjonalnością i wygodą da nam pełną satysfakcję. Jak więc zaplanować i umeblować kuchnię, by ta spełniała nasze wszystkie oczekiwania?
 

Urządź kuchnię według własnych potrzeb i preferencji


Trzeba mierzyć siły na zamiary. To powiedzenie odzwierciedla najlepiej sposób, w jaki powinniśmy planować wystrój tego pomieszczenia. Musi ono odpowiadać naszym upodobaniom, a jednocześnie zachowywać swoją funkcjonalność. W niewielkiej kuchni nie da się umieścić jednocześnie zbyt dużej ilości szafek, wyspy i wszystkich niezbędnych sprzętów. Należy znaleźć kompromis, który pozwoli zaspokoić podstawowe potrzeby, a zarazem w pełni umeblowana oraz wyposażona przestrzeń musi zachować swoją ergonomię. Przykładem na to może być umiejscowienie szafki na naczynia blisko zmywarki czy też kuchenki, by nie musieć przemierzać całego pomieszczenia w celu odłożenia talerzy na swoje miejsce czy podania posiłku.
 

Na jakie wyposażenie zdecydować się podczas meblowania kuchni?


Przed kupnem sprzętów niezbędnych do urządzania tego pomieszczenia warto wszystko racjonalnie zaplanować. Szafki, na które się zdecydujemy, powinny nie tylko prezentować się wspaniale pod kątem wizualnym, ale przede wszystkim posiadać miejsce, które pozwoli na przechowywanie potrzebnych artykułów spożywczych, naczyń czy też innych użytecznych akcesoriów. To samo tyczy się szuflad. Dla wygody korzystania z nich mogą być wyposażone w przegródki, ułatwiające dostęp do ich zawartości. Takie rozwiązanie pomaga również w utrzymaniu porządku.
 

Styl kuchni też jest ważny


Nie ma co ukrywać, że nie tylko funkcjonalność tego pomieszczenia ma znaczenie, ale także jest wystrój. By uzyskać ponadczasowy efekt, meble powinny odzwierciedlać trendy, które będą panować przez dłuższy okres. Obecnie najbardziej ceniony jest minimalizm oraz stopniowe odejście od bardzo szczegółowych detali. Warto postawić również na solidne i trwałe materiały, które posłużą przez długie lata.

created by
© 1996-2011 Laminat